Sunday, July 21, 2019
» Home

» About GSHL

» Learn: Join the League

» Learn: Game Formats

» Register/Pay Dues (Dash)

» New Player Application

» New Team Application

» Learn to Skate/Play

» 40+ League

» Evaluation Skates

» League Practices

» GSHL Guidelines & Rules

» Pro Shops & Equipment

» Coaching & Lessons

» Playing Arenas

» Player Search

» Player Suspensions

» FAQ

» Social Media

» Contact GSHL

» Team Resources

Click Here for more Information.

 
Click Here for more Information.
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
2
Todd Wagner
S
Bombers   Bombers
Division 2
6
Ross Walburn
G
Mighty Boosh   Mighty Boosh
Division 6B
7
ROSS WALBURN
S
  Renegades
Division 3C
10
Tim Waldal
S
Black Katz   Black Katz
Division 5A
17
Gary Waldron
G
  40+ Red Fall 18
40+Fall 2018
18
Gary Waldron
G
  40+ Orange Fall 18
40+Fall 2018
19
Gary Waldron
G
  40+ Grey Fall 18
40+Fall 2018
21
Gary Waldron
G
  40+ Blue
40+Winter 2019
22
Gary Waldron
G
  40+ Grey
40+Winter 2019
25
ROBERT WALGREN
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
26
Kacey Walker
S
  North Highland-Cascade
NHA Games
27
Mark Walker injured
S
LLUA   LLUA
Division 3A
29
Mike Wallace
S
  United-Cascade
NHA Games
30
Mike Wallace
S
  Iceotopes
Division 4C
32
Mori Wallner
S
  Shockers-Cascade
NHA Games
34
Scott Walsh
  Top Shelf
Division 2
36
 WALTERS
G
  Breakers
Division 3C
37
Andrew Walters
G
Steelhead   Steelhead
Division 4A
38
Andrew Walters
G
Vandals 4B   Vandals 4B
Division 4B
42
Andrew Walters
G
  Vipers 3c
Division 3C
49
Tyler Walz
S
  Monarchs 6C
Division 6C
50
Tyler Walz
S
  Monarchs 5B
Division 5B
54
Duane Wantland
S
  Bullets-Cascade
NHA Games
55
Tom Warburton
S
  Ironmen
Division 4C
57
Phil Warkentin
S
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
58
Phil Warkentin
S
  Fighting Saints-Cascade
NHA Games
64
Ron Warness
S
Rebels   Rebels
Division 6C
67
Jeremy Warsett
S
  Dead Rabbits
Division 4C
68
Sydney Warsinske
S
Letterkenny Irish 7   Letterkenny Irish 7
Division 7
69
Ray Washam
S
All Blacks   All Blacks
Division 6D
70
BRENDAN WASMUND
S
  Swarm-2-Cascade
NHA Games
71
CARTER WASMUND
S
  Swarm-2-Cascade
NHA Games
72
Bob Watanabe
S
  Crazy Horse-Cascade
NHA Games
73
Jeff Waters
S
TFKA Pussycats   TFKA Pussycats
Division 6A
75
WAYNE WATSON
S
  Screwed-Cascade
NHA Games
77
Jon Watterson
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
81
Blake Weatherhead
S
Chinooks   Chinooks
Division 3B
82
Chris Weaver
S
  Tacoma Mavericks
NHA Games
85
TOM WEAVER
S
Highlanders   Highlanders
Division 5A
86
Tom Weaver
S
Wolves   Wolves
Division 3C
90
David Weber
S
BLU Bombers   BLU Bombers
Division 6C
91
Nick Weber
S
Hackers   Hackers
Division 5B
92
Jeff Webre
G
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
94
Jeff Webre
G
CXC   CXC
Division 5B
96
Forrest Wedmore
F
Trash Pandas 6A   Trash Pandas 6A
Division 6A
97
Josh Weewie
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games
98
Josh Weewie
S
  Lumberjacks-Cascade
NHA Games
99
Josh Weewie
S
  Moorningwood Academy-Cascade
NHA Games
100
Josh Weewie
S
  Black Sheep-Cascade
NHA Games
101
Joshua Weewie
S
LLUA   LLUA
Division 3A
102
jeff wegener
S
  Lumberjacks-Cascade
NHA Games
103
Zak Wegener
S
  NW Stars-Cascade
NHA Games
104
Matt Weger
S
Stingers   Stingers
Division 6C
105
Mark Wehrmeister
RD
All Blacks   All Blacks
Division 6D
110
MARK WEILAND
S
  Swarm-2-Cascade
NHA Games
112
Jeremy Weinkauf
S
  Kelly Days-Cascade
NHA Games
114
NEIL WEISS
S
  Monarchs 5B
Division 5B
117
Lucas Welch
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games
118
Jeremy Weller
S
Fossils   Fossils
Division 4B
120
Adam Wells
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
122
Dominic Wenger
D
Warriors HC   Warriors HC
Inactive Teams
124
Jason Wescott
S
Mighty Boosh   Mighty Boosh
Division 6B
127
Ryan Westbrock
G
Vikings   Vikings
Division 2
128
Ryan Westbrock
G
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
130
Ryan Westbrook
G
Concur   Concur
Division 2
132
Jonathan Westmaas
S
Fighting Mongooses   Fighting Mongooses
Division 7
133
Jonathan Westmaas
S
Trash Pandas 7   Trash Pandas 7
Division 7
134
Jan Westman
S
Night Owls   Night Owls
Division 4A
137
Alan Wetmore
LW
Greasy Weasels   Greasy Weasels
Division 5A
138
JAMES WHISENANT
G
BLU Bombers   BLU Bombers
Division 6C
139
James Whisenant
G
Steelhead   Steelhead
Division 4A
140
Bill White
S
GLY Construction   GLY Construction
Division 3A
144
Bill White
S
  40+ Red Fall 18
40+Fall 2018
145
Bill White
S
  40+ Black
40+Winter 2019
146
Brett White
S
Growlers 6B   Growlers 6B
Division 6B
147
Brett White
S
Growlers 6D   Growlers 6D
Division 6D
148
Chris White
S
BSOD 5A   BSOD 5A
Division 5A
149
Chris White
D
BSOD 4C   BSOD 4C
Division 4C
151
Rene White
S
  Moorningwood Academy-Cascade
NHA Games
152
Steven White
S
  United-Cascade
NHA Games
155
Louis Whitford
S
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
157
Mark Whitney
S
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
158
Jeff Whitten
F
Wolves   Wolves
Division 3C
160
Jeff Whitten
S
Chinooks   Chinooks
Division 3B
161
JEFF WHITTEN
S
  Coppernails-Cascade
NHA Games
162
MATT WHITTEN
S
  Coppernails-Cascade
NHA Games
163
Olin Wick
S
Lumberjacks   Lumberjacks
Division 5A
165
Gord  Wilcox
G
Birrds   Birrds
Division 6B
166
GORD  WILCOX
G
All Blacks   All Blacks
Division 6D
167
GORD WILCOX
G
  Jackals
Inactive Teams
168
Alex Wiley
S
Vikings   Vikings
Division 2
169
Kai Wilkins
S
Rhinos   Rhinos
Division 3B
170
Kai Wilkins
S
Concur   Concur
Division 2
173
Brady  Williams
S
  Top Shelf
Division 2
174
CJ Williams
S
Ghostriders   Ghostriders
Division 6A
178
Jason Williams
S
  The Brigade
Division 1
180
Kevin Williams
S
TFKA Pussycats   TFKA Pussycats
Division 6A
181
Kevin Williams
S
  Tacoma Mavericks
NHA Games
184
Kevin Williamson
S
Stingers   Stingers
Division 6C
185
Todd Williamson
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
188
Todd Williamson
S
Warriors HC   Warriors HC
Inactive Teams
189
Todd Williamson
S
CXC   CXC
Division 5B
190
TODD WILLIAMSON
S
  Vipers 3c
Division 3C
191
JAMES WILLIS
S
Night Owls   Night Owls
Division 4A
194
Joel Willits
S
Mavericks   Mavericks
Division 1
195
Naho Wills
S
Maple Bars   Maple Bars
Division 4A
196
Naho Wills
S
Greasy Weasels   Greasy Weasels
Division 5A
197
Naho Wills
S
Night Owls   Night Owls
Division 4A
198
Naho Wills
S
Chinooks   Chinooks
Division 3B
199
NAHO WILLS
S
  Bullets-Cascade
NHA Games
200
Scott Wills
S
Fighting Mongooses   Fighting Mongooses
Division 7
201
Scott Wills
S
Trash Pandas 7   Trash Pandas 7
Division 7
206
Aaron Wilson
D
Piranhas   Piranhas
Division 5B
208
Andrew Wilson
S
Bombers   Bombers
Division 2
209
Brad Wilson
S
Sabercats   Sabercats
Division 3B
210
Brad Wilson
S
All Blacks   All Blacks
Division 6D
211
Cam Wilson
S
Concur   Concur
Division 2
212
Cam Wilson
S
  Captains Game 1 Away
Captains Games
213
Cameron Wilson
S
  Wolverines-Cascade
NHA Games
215
David Wilson
S
Letterkenny Irish 7   Letterkenny Irish 7
Division 7
218
JASON  WILSON
G
  Moorningwood Academy-Cascade
NHA Games
221
David Wilsonn
S
  Captains Game 3 Home
Captains Games
225
Marc Windle
S
Vikings   Vikings
Division 2
230
Richard Winograd
S
Mustangs 1   Mustangs 1
Division 1
231
Gillian Winquist
S
  Iceotopes
Division 4C
232
Zach Winslow
D
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
233
Matt Winstanley
S
  United-Cascade
NHA Games
234
Charles Winterburn
S
Rebels   Rebels
Division 6C
235
Aaron Wirshba
S
Monarchs 7   Monarchs 7
Division 7
236
Aaron Wirshba
S
Lumberjacks   Lumberjacks
Division 5A
239
Jeff Wisner
S
  Grizzlies-Cascade
NHA Games
240
Sam Wisner
S
Black Katz   Black Katz
Division 5A
242
Sam Wisner
S
Real Bacon   Real Bacon
Division 6B
243
SAM WISNER
S
  Vipers 3c
Division 3C
246
SAMANTHA WISNER
S
Leftover Beaver   Leftover Beaver
Inactive Teams
247
Jake Witucki
S
Vandals 4B   Vandals 4B
Division 4B
250
Jake Witucki
S
  North Highland-Cascade
NHA Games
251
Jake Witucki
S
  Renegades
Division 3C
252
Sergej Wladimirov
S
Bombers   Bombers
Division 2
254
Michael Wolfe
S
  Grizzlies-Cascade
NHA Games
255
Taylor  Wolfe
S
Vandals 4B   Vandals 4B
Division 4B
257
CHRISTOPHER WOLFF
S
  Breakers
Division 3C
258
BEN WOLFGRAM
D
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
259
Ben Wolfgram
S
  Captains Game 2 Home
Captains Games
260
Ron Wollum
S
Lumberjacks   Lumberjacks
Division 5A
263
RANDY WOLOSHIN
S
  Ironmen
Division 4C
264
Randy Woloshin
F
Piranhas   Piranhas
Division 5B
265
RANDY WOLOSHIN
S
  40+ Grey
40+Winter 2019
267
Matt Woltman
S
Birrds   Birrds
Division 6B
269
Matt Woltman
S
  Jackals
Inactive Teams
273
Richard Wombold
S
  40+ Grey Fall 18
40+Fall 2018
275
Richard Wombold
S
  40+ Blue
40+Winter 2019
278
Peter Wong
S
Icemen 4A   Icemen 4A
Division 4A
282
SAM WOOD
S
  The Brigade
Division 1
283
SAM WOOD 12.19.18
S
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
284
Cobey Woodall
S
  Chiefs-Cascade
NHA Games
285
BOB WOODS
S
  Coppernails-Cascade
NHA Games
288
Eric Woods
S
  Tigers-Cascade
NHA Games
289
Eric Woods
S
  40+ Orange Fall 18
40+Fall 2018
290
ERIC WOODS
S
  40+ Black
40+Winter 2019
291
Eric Woods
S
  40+ White
40+Winter 2019
292
Joseph Woods
S
Highlanders   Highlanders
Division 5A
294
Rocky Woods
S
Thrashers   Thrashers
Division 6B
295
Tom Woods
S
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
296
Tom Woodworth
S
Birrds   Birrds
Division 6B
299
jeff Wright
S
  North Highland-Cascade
NHA Games
301
Louis Wright
S
  Gamblers-RHL
NHA Games
307
Chris  Wygant
S
  Dead Rabbits
Division 4C
308
Chris Wygant
S
  Jackals
Inactive Teams
310
Matt Wygant
S
  Dead Rabbits
Division 4C
312
WADE WYLIE
S
Bombers   Bombers
Division 2
313
Ryan Wystein
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games



View this page in printer friendly format.


3 on 3 League
No Games Scheduled

GSHL Events
No Games Scheduled

40+ League
No Games Scheduled

Division 2
No Games Scheduled

Division 3A
No Games Scheduled

Division 3B
No Games Scheduled

Division 3C
No Games Scheduled

Division 4A
No Games Scheduled

Division 4B
No Games Scheduled

Division 4C
at
7:30 PM  -   OVA

Division 5A
No Games Scheduled

Division 5B
at
5:40 PM  -   KVIC

Division 6A
at
7:30 PM  -   EVT COMM
at
9:00 PM  -   EVT COMM

Division 6B
at
4:15 PM  -   KVIC
at
10:30 PM  -   OVA
at
10:30 PM  -   EVT COMM

Division 6C
at
4:30 PM  -   OVA

Division 6D
at
6:00 PM  -   OVA
at
9:55 PM  -   KVIC

Division 7
at
9:00 PM  -   OVA

Division 8
at
7:05 PM  -   KVIC
at
8:30 PM  -   KVIC

Click Here for more Information.

| Home | About GSHL | Learn: Join the League | Learn: Game Formats | Register/Pay Dues (Dash) | New Player Application | New Team Application | Learn to Skate/Play | 40+ League | Evaluation Skates | League Practices | GSHL Guidelines & Rules | Pro Shops & Equipment | Coaching & Lessons | Playing Arenas | Player Search | Player Suspensions | FAQ | Social Media | Contact GSHL | Team Resources |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and Greater Seattle Hockey League
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software