Sunday, July 21, 2019
» Home

» About GSHL

» Learn: Join the League

» Learn: Game Formats

» Register/Pay Dues (Dash)

» New Player Application

» New Team Application

» Learn to Skate/Play

» 40+ League

» Evaluation Skates

» League Practices

» GSHL Guidelines & Rules

» Pro Shops & Equipment

» Coaching & Lessons

» Playing Arenas

» Player Search

» Player Suspensions

» FAQ

» Social Media

» Contact GSHL

» Team Resources

Click Here for more Information.

 
Click Here for more Information.
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
2
Tyler Raasch
D
Devil Fish   Devil Fish
Division 4C
8
Jon Raduenz
S
Vandals 4B   Vandals 4B
Division 4B
12
JOHN RADUNEZ
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
14
Benjamin Rae
F
Warriors HC   Warriors HC
Inactive Teams
15
Jake Rae
S
Warriors HC   Warriors HC
Inactive Teams
16
David Raegen
  Top Shelf
Division 2
17
Michael Rafer
S
Fighting Mongooses   Fighting Mongooses
Division 7
20
Nick Ramirez
S
Night Owls   Night Owls
Division 4A
21
Cooper Ramstead
S
  Top Shelf
Division 2
24
Tarl Raney
S
Vandals 4B   Vandals 4B
Division 4B
25
Chad  Rau
S
  Kelly Days-Cascade
NHA Games
26
Kevin Rawls
S
Rebels   Rebels
Division 6C
27
Alym Rayani
S
Bombers   Bombers
Division 2
28
Darrin Rayner
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
29
JESSE READE
S
  Vipers 3c
Division 3C
31
Brandon Real
S
Fighting Mongooses   Fighting Mongooses
Division 7
35
Van Redila
S
Fossils   Fossils
Division 4B
36
VAN REDILA
S
  Ironmen
Division 4C
45
Casey Reed
S
  Monarchs 5B
Division 5B
49
Ryan Reese-Beltrand
G
Growlers 6B   Growlers 6B
Division 6B
50
Ryan Reese-Beltrand
G
Growlers 6D   Growlers 6D
Division 6D
51
Tom Reeves
G
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
52
Trace Regan
S
Ice Lagers   Ice Lagers
Division 6A
57
Torsten Reinl
S
Icemen 6B   Icemen 6B
Division 6B
58
James Reis
S
  Iceotopes
Division 4C
59
Kyle Reis
S
  United-Cascade
NHA Games
60
Erik Reisinger
D
Concur   Concur
Division 2
61
Jason Reist
  Top Shelf
Division 2
62
Cody Reiter
G
  Shockers-Cascade
NHA Games
64
Cody Reiter
G
  Captains Game 1 Away
Captains Games
65
Cody Reiter
G
  Cougs IR
Division 2
66
Cody  Reiter
G
  Top Shelf
Division 2
69
Mark Relph
S
Lumberjacks   Lumberjacks
Division 5A
71
James Renfroe
Mudflaps   Mudflaps
Division 6C
72
Charles Renneberg
S
Flying Monkeys   Flying Monkeys
Division 7
73
BRAD RENTER
S
Birrds   Birrds
Division 6B
74
Eddie Ressegue
S
Maple Bars   Maple Bars
Division 4A
76
CLINT REUTER
S
Wolves   Wolves
Division 3C
78
Jack Reynolds
S
Chinooks   Chinooks
Division 3B
79
Joe Reynolds
S
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
80
Joe Reynolds
S
Chinooks   Chinooks
Division 3B
82
Scott Reynolds
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games
83
Kimmy Rezaj
S
Letterkenny Irish 5B   Letterkenny Irish 5B
Division 5B
85
Scott Rhodes
S
Stingers   Stingers
Division 6C
86
Austin Rice
F
Devil Fish   Devil Fish
Division 4C
94
RON  RICE
G
  Vipers 3c
Division 3C
96
WILL RICHARD
G
Black Katz   Black Katz
Division 5A
98
Will Richard
S
Highlanders   Highlanders
Division 5A
99
Will Richard
G
Highlanders   Highlanders
Division 5A
100
WILL RICHARD
G
Steelhead   Steelhead
Division 4A
101
Will  Richard
RW
Steelhead   Steelhead
Division 4A
102
WILL RICHARD
G
Mighty Boosh   Mighty Boosh
Division 6B
105
WILL RICHARD
G
  Iceotopes
Division 4C
106
WILL RICHARD
S
  Vipers 3c
Division 3C
107
Andrew Richards
S
Sabercats   Sabercats
Division 3B
108
RYAN RICHARDSON
G
Birrds   Birrds
Division 6B
109
Ryan Richardson
G
Piranhas   Piranhas
Division 5B
110
SHANE RICHARDSON
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
111
Zach Richardson
S
  Black Sheep-Cascade
NHA Games
112
Justin Richey
S
Fossils   Fossils
Division 4B
113
Chris Richins
The Herd   The Herd
Division 3A
114
Robert Richmond
S
  Monarchs 6C
Division 6C
119
Pat Riley
S
Highlanders   Highlanders
Division 5A
120
Pat Riley
D
BSOD 4C   BSOD 4C
Division 4C
121
Paul Riley
S
LLUA   LLUA
Division 3A
122
Tamera Ringstad
G
Greasy Weasels   Greasy Weasels
Division 5A
123
Nate Riordan
S
  40+ Black
40+Winter 2019
125
Chris Ripley
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
126
CHRIS RIPLEY
S
Leftover Beaver   Leftover Beaver
Inactive Teams
127
Kevin Risdaile
S
Vandals 6D   Vandals 6D
Division 6D
128
KYLE RISHER
S
Sabercats   Sabercats
Division 3B
130
ROB RITZMAN
S
Jokres   Jokres
Division 6B
131
Rob Ritzman
S
  Mud & Jokes
Inactive Teams
138
Kyle Roberts
LW
Ice Lagers   Ice Lagers
Division 6A
141
Ted Roberts
S
  Absolut Bacon
Division 4B
142
Bruce Robertson
S
Vandals 4B   Vandals 4B
Division 4B
143
Jordan Robertson
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games
145
Rob Robeson
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
147
Brett Robinson
D
  Monarchs 5B
Division 5B
148
Bruce Robinson
G
Sabercats   Sabercats
Division 3B
149
BRUCE ROBINSON
S
Sabercats   Sabercats
Division 3B
150
BRUCE ROBINSON
G
Mavericks   Mavericks
Division 1
151
Bruce Robinson
S
Mudflaps   Mudflaps
Division 6C
152
Bruce Robinson
Shockers   Shockers
Division 3A
153
Bruce Robinson
S
  Mud & Jokes
Inactive Teams
154
Bud Robinson
S
Jokres   Jokres
Division 6B
155
Bud Robinson
S
  Mud & Jokes
Inactive Teams
156
Kevin  Robinson
S
LLUA   LLUA
Division 3A
162
Peter Robinson
S
  Moorningwood Academy-Cascade
NHA Games
163
Sean Robinson
S
  Bullets-Cascade
NHA Games
164
Sean Robinson
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
165
Trevor Robinson
S
Shockers   Shockers
Division 3A
167
Kyle Roche
S
Lumberjacks   Lumberjacks
Division 5A
168
CLAYTON RODGERS
S
Mavericks   Mavericks
Division 1
169
Jeff Rodgers
S
Iced Awesome   Iced Awesome
Division 6D
171
Steve Rodgers
S
  Vipers 3c
Division 3C
175
Jason Rodriguez
S
Rebels   Rebels
Division 6C
178
WILLIAM ROEDER
S
  Dead Rabbits
Division 4C
187
JOHN  ROLLO
S
  The Brigade
Division 1
189
Romero Romero
S
  Wolverines-Cascade
NHA Games
192
Mike Romoser
S
  40+ Grey Fall 18
40+Fall 2018
194
MIKE ROMOSER
S
  40+ Blue
40+Winter 2019
195
Mike Romoser
S
  40+ White
40+Winter 2019
196
J D RONDEAU
S
  Vipers 3c
Division 3C
197
Kelly Ros
S
Growlers 6D   Growlers 6D
Division 6D
199
Mark Rosenberg
F
Piranhas   Piranhas
Division 5B
200
Peter Rosencrans
S
Sabercats   Sabercats
Division 3B
203
Travis Ross
S
Trash Pandas 7   Trash Pandas 7
Division 7
205
Anthony Rotoli
S
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
206
Brian Rottingham
S
TFKA Pussycats   TFKA Pussycats
Division 6A
208
Chris Roubinet
S
  Monarchs 5B
Division 5B
210
John Rouches
S
  40+ Blue
40+Winter 2019
211
Lonnie Roughton
F
Hackers   Hackers
Division 5B
213
Daniel Rowe
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
215
Kyle Rowe
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
216
Bryan Rowlands
S
Wolves   Wolves
Division 3C
219
Kyle Roy
S
Mavericks   Mavericks
Division 1
225
Steve Rubes
S
  Chiefs-Cascade
NHA Games
226
Joel Ruggles
S
Flying Monkeys   Flying Monkeys
Division 7
228
DUNCAN RUNCHEL
S
  Monarchs 6C
Division 6C
232
Mike Runchel
S
  Monarchs 6C
Division 6C
233
David  Runde
S
  Dead Rabbits
Division 4C
234
David Runde
S
  Jackals
Inactive Teams
235
Taylor Rush
S
Vikings   Vikings
Division 2
236
Taylor Rush
S
  The Brigade
Division 1
238
Mac Rushing
S
  ESB-Cascade
NHA Games
239
Reed Rushing
S
  ESB-Cascade
NHA Games
240
Jason Ruston
S
Stingers   Stingers
Division 6C
241
Holly George Rutherford
S
Rebels   Rebels
Division 6C
242
Mark Rutherford
S
Night Owls   Night Owls
Division 4A
243
Patrick Rutherford
S
  The Brigade
Division 1
245
Kevin Ruuhela
S
Shockers   Shockers
Division 3A
249
Nick Ryan
G
Black Katz   Black Katz
Division 5A
250
Nick Ryan
S
Maple Bars   Maple Bars
Division 4A
251
NICK RYAN
G
CXC   CXC
Division 5B
252
Nick Ryan
G
Rhinos   Rhinos
Division 3B
253
Nick Ryan
S
Rhinos   Rhinos
Division 3B
254
Rob Ryan
S
  ESB-Cascade
NHA Games
256
Tim Ryan
S
  United-Cascade
NHA Games



View this page in printer friendly format.


3 on 3 League
No Games Scheduled

GSHL Events
No Games Scheduled

40+ League
No Games Scheduled

Division 2
No Games Scheduled

Division 3A
No Games Scheduled

Division 3B
No Games Scheduled

Division 3C
No Games Scheduled

Division 4A
No Games Scheduled

Division 4B
No Games Scheduled

Division 4C
at
7:30 PM  -   OVA

Division 5A
No Games Scheduled

Division 5B
at
5:40 PM  -   KVIC

Division 6A
at
7:30 PM  -   EVT COMM
at
9:00 PM  -   EVT COMM

Division 6B
at
4:15 PM  -   KVIC
at
10:30 PM  -   OVA
at
10:30 PM  -   EVT COMM

Division 6C
at
4:30 PM  -   OVA

Division 6D
at
6:00 PM  -   OVA
at
9:55 PM  -   KVIC

Division 7
at
9:00 PM  -   OVA

Division 8
at
7:05 PM  -   KVIC
at
8:30 PM  -   KVIC

Click Here for more Information.

| Home | About GSHL | Learn: Join the League | Learn: Game Formats | Register/Pay Dues (Dash) | New Player Application | New Team Application | Learn to Skate/Play | 40+ League | Evaluation Skates | League Practices | GSHL Guidelines & Rules | Pro Shops & Equipment | Coaching & Lessons | Playing Arenas | Player Search | Player Suspensions | FAQ | Social Media | Contact GSHL | Team Resources |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and Greater Seattle Hockey League
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software