Wednesday, November 20, 2019
» Home

» About GSHL

» Learn: Join the League

» Learn: Game Formats

» Register/Pay Dues (Dash)

» New Player Registration

» New Team Registration

» Great Puckaroo Roundup

» Learn to Skate/Play

» 40+ Draft League

» Sprinker Draft League

» Evaluation Skates

» League Practices

» GSHL Guidelines & Rules

» Sub Goalie Registration

» Pro Shops & Equipment

» Coaching & Lessons

» Our Rinks

» Player Search

» Player Suspensions

» FAQ

» Social Media

» Contact GSHL

» Team Resources

Click Here for more Information.

 
Click Here for more Information.
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Piers La France
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games
2
DANIEL LABLOND
S
  Indians-Cascade
NHA Games
3
Lisa Labovitch
S
  Wolverines-Cascade
NHA Games
4
Lisa Labovitch
S
  Renegades
Division 3C
5
Connor Lacey
G
  Chiefs-Cascade
NHA Games
8
Matt LaCombe
S
  Jackals
Inactive Teams
9
Matt Lacombe
S
  Jackals
Inactive Teams
10
Brian LaCourse
G
Icemen 6B   Icemen 6B
Division 6B
11
Brian Lacourse
G
  Tigers-Cascade
NHA Games
12
Brian LaCourse
G
Trash Pandas 6A   Trash Pandas 6A
Division 6A
15
Taylor Ladzinski
S
Monarchs 7   Monarchs 7
Division 7
16
Brandon LaGuire
S
BSOD 5A   BSOD 5A
Division 5A
19
Steven Laing
S
  Monarchs 6C
Division 6C
20
Steven Laing
S
  Monarchs 5B
Division 5B
21
Nick Lake
S
Lumberjacks   Lumberjacks
Division 5A
22
Nick Lake
S
  Renegades
Division 3C
25
Eric Lambert
S
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
26
Pat Lambert
S
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
27
BRIAN LAMMA
S
  Wolverines-Cascade
NHA Games
30
Jeff Lamping
S
  Coppernails-Cascade
NHA Games
32
ROB LAMPMAN
S
Fossils   Fossils
Division 4B
33
CHRIS LANDBACK
S
Leftover Beaver   Leftover Beaver
Inactive Teams
36
KYLE LANDON
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
37
Kyle Landon
G
Steelhead   Steelhead
Division 4A
40
KYLE LANDON
S
  Vipers 3c
Division 3C
42
Roy Laneville
S
  Lumberjacks-Cascade
NHA Games
44
William Lang
S
Letterkenny Irish 5B   Letterkenny Irish 5B
Division 5B
48
Sten Langsjoen
S
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
51
Ben Languski
S
  Chiefs-Cascade
NHA Games
55
Taylor Lanneville
S
  ESB-Cascade
NHA Games
59
ORIN LANYBERG
S
  Iceotopes
Division 4C
60
Joe Lanzafame
S
Rebels   Rebels
Division 6C
61
CHRIS LARDBACK
S
  Screwed-Cascade
NHA Games
62
Joel LaRocca
S
  Fighting Saints-Cascade
NHA Games
63
Dan Laronde
S
Fossils   Fossils
Division 4B
64
Dan Laronde
S
  Ironmen
Division 4C
66
Jody Larsen
S
  40+ White
40+Winter 2019
68
Chaucer Larson
S
  Indians-Cascade
NHA Games
70
ERIC LARSON
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
71
Jami Larson
S
Letterkenny Irish 7   Letterkenny Irish 7
Division 7
73
Joshua Larson
S
Mavericks   Mavericks
Division 1
74
Paul Larson
S
  Tornados
Division 4A
75
Sean Larson
S
Fighting Mongooses   Fighting Mongooses
Division 7
77
Matthew Lattanzio
S
BLU Bombers   BLU Bombers
Division 6C
79
Aston Lau
S
Letterkenny Irish 5B   Letterkenny Irish 5B
Division 5B
81
Rich Law
S
  40+ Orange
40+Winter 2019
82
Mike Lawless
S
All Blacks   All Blacks
Division 6D
84
Tony Lawrence
S
  The Brigade
Division 1
85
Alexander Laws
S
Mighty Boosh   Mighty Boosh
Division 6B
87
Brent Lazarenko
G
  40+ Grey Fall 18
40+Fall 2018
88
Jim Lazorik
S
GLY Construction   GLY Construction
Division 3A
89
JIM LAZORIK
S
  Wolverines-Cascade
NHA Games
90
Ryan Learning
S
  Chiefs-Cascade
NHA Games
92
Max Leason
S
  Vipers 3c
Division 3C
93
Chris Leath
S
  United-Cascade
NHA Games
95
Kevin LeBlanc
G
BLU Bombers   BLU Bombers
Division 6C
97
Mike LeCompte
S
Warriors HC   Warriors HC
Inactive Teams
98
Rob Lederman
S
Kokanees   Kokanees
Division 5A
99
Bill Ledoux
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
101
Charles Lee
S
  Fighting Saints-Cascade
NHA Games
102
Clarence Lee
S
Red Army   Red Army
Division 4C
106
Clarence Lee
S
  Absolut Bacon
Division 4B
107
DAN LEE
S
Squids   Squids
Division 6B
110
EMBAY LEE
S
  North Highland-Cascade
NHA Games
111
Jack Lee
S
Mudflaps   Mudflaps
Division 6C
112
Jack Lee
S
  Mud & Jokes
Inactive Teams
119
Mike Lee
S
Growlers 6D   Growlers 6D
Division 6D
121
Nick Lee
S
  Absolut Bacon
Division 4B
123
Tyler Lee
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
128
William Lee
G
Mavericks   Mavericks
Division 1
131
Henri Lehoux-Mathurn
G
  Tigers-Cascade
NHA Games
132
Jeff Leiendecker
G
  Tornados
Division 4A
133
Jeff Leiendecker
G
  Breakers
Division 3C
134
Jeffery Leiendezker
G
The Herd   The Herd
Division 3A
137
BRIAN LENZ
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
138
JEREMY LEONARD
G
Mudflaps   Mudflaps
Division 6C
141
Paul  Leonard
S
  Kelly Days-Cascade
NHA Games
142
R.C. Leonard
F
Trash Pandas 6A   Trash Pandas 6A
Division 6A
143
Ron Leonard
LW
Greasy Weasels   Greasy Weasels
Division 5A
144
Ron Leonard
S
Real Bacon   Real Bacon
Division 6B
145
Ron Leonard
S
  Captains Game 3 Away
Captains Games
147
Matt Lerman
S
Chinooks   Chinooks
Division 3B
148
Brian Leroux
S
Growlers 6B   Growlers 6B
Division 6B
149
Cody Letsinger
S
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
150
Christer Leustner
S
  Lumberjacks-Cascade
NHA Games
154
JIM LEVIN
S
  North Highland-Cascade
NHA Games
155
Mick  Levin
S
Bombers   Bombers
Division 2
156
Emma Levine
S
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
158
Greg Levinson
S
  Bullets-Cascade
NHA Games
160
Brian Lewis
S
Squids   Squids
Division 6B
163
Nathan Lewis
S
  Absolut Bacon
Division 4B
164
Pat Lewis
S
Mustangs 1   Mustangs 1
Division 1
167
George Liang
S
  Crazy Horse-Cascade
NHA Games
169
Jason Liberty
S
  Tornados
Division 4A
171
Kim LiChong
S
  Absolut Bacon
Division 4B
172
Allen Lichtbach
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
175
Eric Lieberman
S
GLY Construction   GLY Construction
Division 3A
177
Eric Lieberman
S
  Captains Game 1 Home
Captains Games
178
Stacy Liedle
S
BLU Bombers   BLU Bombers
Division 6C
179
STACY LIEDLE
S
Squids   Squids
Division 6B
182
Al Lindsay
S
  Ironmen
Division 4C
183
Al Lindsay
S
  Coppernails-Cascade
NHA Games
184
Andy Lindsay
F
Rhinos   Rhinos
Division 3B
186
Larry Lindsey
S
Vandals 6D   Vandals 6D
Division 6D
187
MIKE  LINGREY
S
  Kelly Days-Cascade
NHA Games
188
Kyle Lipe
S
  Tornados
Division 4A
201
AMANDA LO
S
Leftover Beaver   Leftover Beaver
Inactive Teams
202
Amanda Lo
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
203
John Lo
S
  Tigers-Cascade
NHA Games
206
Zac Lockard
S
Red Army   Red Army
Division 4C
210
Rick Logan
S
  The Brigade
Division 1
211
Gabe Loh
F
Wolves   Wolves
Division 3C
213
Gabriel Loh
S
Chinooks   Chinooks
Division 3B
217
Kelly Lontz
S
  40+ Green Fall 18
40+Fall 2018
218
Kelly Lontz
S
  40+ Grey
40+Winter 2019
219
jim lopez
S
  Lumberjacks-Cascade
NHA Games
221
Brett Losey
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games
222
Greg Lotakis
S
Stingers   Stingers
Division 6C
224
Tim Lottridge
S
Fossils   Fossils
Division 4B
225
Brandon Louden
G
BSOD 5A   BSOD 5A
Division 5A
226
Brandon Louden
G
BSOD 4C   BSOD 4C
Division 4C
227
Brian Louie
S
  Moorningwood Academy-Cascade
NHA Games
228
BRIAN LOUIE
S
  Screwed-Cascade
NHA Games
229
Darren Louie
S
Highlanders   Highlanders
Division 5A
230
Asa Louis
S
  Bullets-Cascade
NHA Games
231
Kelsey Lounsbury
S
Real Bacon   Real Bacon
Division 6B
232
Kalen Louviere
S
  Gamblers-RHL
NHA Games
233
FRANK LOVECCHIO
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
234
Frank Lovecchio
S
  Vipers 3c
Division 3C
235
Joey Loveless
S
Icemen 6B   Icemen 6B
Division 6B
241
Chris Lum
G
  40+ Green Fall 18
40+Fall 2018
242
Chris Lum
G
  40+ Grey
40+Winter 2019
243
Dan Lund
S
Ice Lagers   Ice Lagers
Division 6A
244
Walter Lundahl
S
Amazon   Amazon
Division 3C
246
Walter Lundahl
S
  Isotopes-Cascade
NHA Games
248
Hans Lundin
S
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
251
Hans Lundin
S
  Ironmen
Division 4C
254
HANS LUNDIN
S
  Breakers
Division 3C
258
Tyler Lusk
S
  Tacoma Mavericks
NHA Games
260
John Lutes
S
  Crazy Horse-Cascade
NHA Games
261
Chris Lutton
S
LLUA   LLUA
Division 3A
263
Brian Luymes
S
  Shockers-Cascade
NHA Games
271
Beau Lynn-Miller
S
Growlers 6B   Growlers 6B
Division 6B
272
Beau Lynn-Miller
S
Growlers 6D   Growlers 6D
Division 6D
273
JANI LYRINTZIS
S
  Dead Rabbits
Division 4C
274
Jani Lyrintzis
S
  Bullets-Cascade
NHA Games
275
Jani Lyrintziz
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams



View this page in printer friendly format.


Sprinker Draft League
at
8:30 PM  -   SPRINKER
at
10:00 PM  -   SPRINKER

40+ Draft League
at
8:05 PM  -   KVIC
at
9:25 PM  -   LIC
at
9:30 PM  -   KVIC
at
10:50 PM  -   LIC

Division 1
at
9:00 PM  -   EVT COMM

Division 2
at
10:55 PM  -   KVIC

Division 3A
No Games Scheduled

Division 3B
at
10:30 PM  -   EVT COMM

Division 3C
No Games Scheduled

Division 4A
No Games Scheduled

Division 4B
No Games Scheduled

Division 4C
No Games Scheduled

Division 5A
No Games Scheduled

Division 5B
No Games Scheduled

Division 5C
No Games Scheduled

Division 6A
No Games Scheduled

Division 6B
No Games Scheduled

Division 6C
No Games Scheduled

Division 6D
No Games Scheduled

Division 7
No Games Scheduled

Division 8
No Games Scheduled

NHA Games
No Games Scheduled

Cascade A
No Games Scheduled

GSHL Events
No Games Scheduled

Main Division
No Games Scheduled

Click Here for more Information.

| Home | About GSHL | Learn: Join the League | Learn: Game Formats | Register/Pay Dues (Dash) | New Player Registration | New Team Registration | Great Puckaroo Roundup | Learn to Skate/Play | 40+ Draft League | Sprinker Draft League | Evaluation Skates | League Practices | GSHL Guidelines & Rules | Sub Goalie Registration | Pro Shops & Equipment | Coaching & Lessons | Our Rinks | Player Search | Player Suspensions | FAQ | Social Media | Contact GSHL | Team Resources |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and Greater Seattle Hockey League
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software