Sunday, August 25, 2019
» Home

» 2019 Summer Playoffs

» About GSHL

» Learn: Join the League

» Learn: Game Formats

» Register/Pay Dues (Dash)

» New Player Application

» Great Puckeroo Roundup

» New Team Application

» Learn to Skate/Play

» 40+ Draft League

» Sprinker Draft League

» Evaluation Skates

» League Practices

» GSHL Guidelines & Rules

» Pro Shops & Equipment

» Coaching & Lessons

» Playing Arenas

» Player Search

» Player Suspensions

» FAQ

» Social Media

» Contact GSHL

» Team Resources

Click Here for more Information.

 
Click Here for more Information.
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
4
Paul Kajonoff
S
Stingers   Stingers
Division 6C
5
John Kalberer
S
Amazon   Amazon
Division 3C
6
Ira Kalet-RETIRED Number
D
Hackers   Hackers
Division 5B
7
Tanner Kalstrom
S
Growlers 6B   Growlers 6B
Division 6B
8
Roman Kaminsky
S
Mudflaps   Mudflaps
Division 6C
9
Roman Kaminsky
S
Jokres   Jokres
Division 6B
10
ROMAN KAMINSKY
S
  Mud & Jokes
Inactive Teams
14
Preat Kansal
S
Icemen 6B   Icemen 6B
Division 6B
15
GLENN KARABELKA
S
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
16
Jason Karaffa
S
BLU Bombers   BLU Bombers
Division 6C
19
Eric Karlson
S
  Chiefs-Cascade
NHA Games
25
Jeremy Katz
S
  Monarchs 5B
Division 5B
26
David Kaufer
S
All Blacks   All Blacks
Division 6D
27
David Kaufer
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
29
Robbie Kaufman
S
  Tacoma Mavericks
NHA Games
30
Farley Kautz
S
BLU Bombers   BLU Bombers
Division 6C
32
Farley Kautz
S
  40+ Red Fall 18
40+Fall 2018
33
Farley Kautz
S
  40+ Orange Fall 18
40+Fall 2018
34
Farley Kautz
S
  40+ Orange
40+Winter 2019
36
Jeff Kauzlarich
S
  Grizzlies-Cascade
NHA Games
37
Jared Kawa
S
  Breakers
Division 3C
38
IGOR KAZOVKOV
S
  Cougs IR
Division 2
49
Brian Keefe
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
50
Matt Keenan
S
Ghostriders   Ghostriders
Division 6A
51
Steve Keenan
D
Ghostriders   Ghostriders
Division 6A
52
Kevin Keeper
S
Hackers   Hackers
Division 5B
53
Kevin Keepper
S
Red Army   Red Army
Division 4C
56
Evan Keibler
D
Icemen 4A   Icemen 4A
Division 4A
58
Craig Keighron
S
LLUA   LLUA
Division 3A
61
BRIAN KELLER
S
Birrds   Birrds
Division 6B
62
Brian Keller
S
BLU Bombers   BLU Bombers
Division 6C
63
Brian  Keller
S
Stingers   Stingers
Division 6C
67
Brian Keller
S
  40+ Grey Fall 18
40+Fall 2018
69
Brian Keller
S
  40+ Grey
40+Winter 2019
70
Christine Kelley
F
TFKA Pussycats   TFKA Pussycats
Division 6A
73
Christine Kelly
S
Devil Fish   Devil Fish
Division 4C
75
Christine Kelly
S
  Indians-Cascade
NHA Games
76
Christine Kelly
S
  Captains Game 2 Home
Captains Games
77
Jason Kelly
S
Flying Monkeys   Flying Monkeys
Division 7
79
Brian Keltner
G
Icemen 4A   Icemen 4A
Division 4A
85
Branden Kennedy
S
GLY Construction   GLY Construction
Division 3A
87
Chad Kennedy
D
Piranhas   Piranhas
Division 5B
89
Jason Kennedy
G
Ice Lagers   Ice Lagers
Division 6A
91
Ryan Kennedy
S
  Shockers-Cascade
NHA Games
92
Thomas Kenny
S
  Ironmen
Division 4C
93
Tom Kenny
S
Wolves   Wolves
Division 3C
94
TOM KENNY
S
  Coppernails-Cascade
NHA Games
98
EVAN KERESI
G
Lumberjacks   Lumberjacks
Division 5A
99
Evan Keresi
S
Lumberjacks   Lumberjacks
Division 5A
100
Rob Kerk
S
  Jackals
Inactive Teams
103
David Kern
S
  Jackals
Inactive Teams
104
Bill Kerns
S
Ghostriders   Ghostriders
Division 6A
105
Tim Kerns
S
Highlanders   Highlanders
Division 5A
106
Tim Kerns
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
110
Tim  Kerns
S
  Captains Game 2 Away
Captains Games
111
Tim  Kerns
S
  Captains Game 3 Away
Captains Games
112
TIM KERNS
S
  Vipers 3c
Division 3C
116
Evan Kersei
S
  Renegades
Division 3C
118
Brad Kessler
S
Birrds   Birrds
Division 6B
119
Gilles Khouzam
S
Mudflaps   Mudflaps
Division 6C
121
Gilles Khouzam
S
  Mud & Jokes
Inactive Teams
126
Emmanuel Kim
S
  Fighting Saints-Cascade
NHA Games
127
Eugene Kim
S
Fighting Mongooses   Fighting Mongooses
Division 7
128
Al Kinisky
S
Concur   Concur
Division 2
131
Patrick Kinkopf
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games
133
Andy Kipling
S
  Renegades
Division 3C
135
Brian  Kirkpatrick
S
  Ironmen
Division 4C
136
Nick Kirschbaum
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
137
MIKE KISBANY
S
  Fighting Saints-Cascade
NHA Games
140
Isaac Klassen
S
  Breakers
Division 3C
142
Isaac Klausen
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
143
ERIC KLAWITTER
S
LLUA   LLUA
Division 3A
148
Connor Klein
S
  Coppernails-Cascade
NHA Games
149
James Klein
G
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
150
James Klein
G
Letterkenny Irish 5B   Letterkenny Irish 5B
Division 5B
151
Jim Klein
G
Fossils   Fossils
Division 4B
152
Jim Klein
G
Iced Awesome   Iced Awesome
Division 6D
153
JIM KLEIN
G
BSOD 4C   BSOD 4C
Division 4C
156
Duane Klemp
S
  Dead Rabbits
Division 4C
157
Nate Klinginsmith
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games
158
PHIL KLITIRINOS
S
  The Brigade
Division 1
159
Randall Klotz
S
Iced Awesome   Iced Awesome
Division 6D
160
Steve Klotz
S
Lumberjacks   Lumberjacks
Division 5A
162
AXEL KLUMPF
S
  Swarm-2-Cascade
NHA Games
165
Jaclyn Knapp
F
Devil Fish   Devil Fish
Division 4C
166
JACLYN KNAPP
F
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
169
Jacob Knapp
G
  Cougs IR
Division 2
171
Nick Ko
S
Mighty Boosh   Mighty Boosh
Division 6B
173
Supin Ko
G
Red Army   Red Army
Division 4C
175
Supin Ko
G
  Ironmen
Division 4C
177
John Koch
F
Hackers   Hackers
Division 5B
178
John  Koch
S
  Captains Game 3 Away
Captains Games
179
Gary Kocher
S
  United-Cascade
NHA Games
181
Chris Kohut
S
Amazon   Amazon
Division 3C
183
Makato Koid
S
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
184
Makato Koide
S
  Ironmen
Division 4C
185
Danae Kokanos
S
  Jackals
Inactive Teams
188
Archie Kollmorgen
S
  Crazy Horse-Cascade
NHA Games
194
Bob Kondziola
S
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
196
SCOTT KONOFALSKI
S
Vikings   Vikings
Division 2
200
Bill Korab
G
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
201
Bill Korab
G
Ghostriders   Ghostriders
Division 6A
202
Bill Korab
S
Ghostriders   Ghostriders
Division 6A
203
BILL KORAB
S
  Coppernails-Cascade
NHA Games
205
Robert Korinek
G
  40+ Green
40+Winter 2019
211
Kyle Koskovich
G
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
212
Kyle Koskovich
G
Night Owls   Night Owls
Division 4A
213
Kyle Koskovich
G
BSOD 5A   BSOD 5A
Division 5A
214
Dave Koss
S
Sabercats   Sabercats
Division 3B
215
Joe Koster
S
Lumberjacks   Lumberjacks
Division 5A
218
DAVE KOZIN
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
219
DAVE KOZIN
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
221
Dave Kozin
S
  Vipers 3c
Division 3C
224
Al Kraft
S
Ice Lagers   Ice Lagers
Division 6A
225
Carl Krauss
S
  ESB-Cascade
NHA Games
226
Jordan Kravitz
S
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
227
Jordan Kravitz
S
CXC   CXC
Division 5B
228
Lukas Krehoff
S
BSOD 5A   BSOD 5A
Division 5A
229
Lukas Krehoff
S
BSOD 4C   BSOD 4C
Division 4C
230
Nick Krehoff
S
BSOD 5A   BSOD 5A
Division 5A
231
Nick Krehoff
S
BSOD 4C   BSOD 4C
Division 4C
232
Matt Krieg
S
Bombers   Bombers
Division 2
233
Matt Krieg
S
Monarchs 7   Monarchs 7
Division 7
235
Jack Krienen
S
  Fighting Saints-Cascade
NHA Games
238
Mark Krimmel
S
  Cougs IR
Division 2
239
Patrick Kroll
S
Monarchs 7   Monarchs 7
Division 7
240
Patrick Kroll
S
  Monarchs 6C
Division 6C
246
Bruce Krupp
G
Ghostriders   Ghostriders
Division 6A
247
Bruce Krupp
S
Ghostriders   Ghostriders
Division 6A
249
ROB KUCHAN
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
251
Tomi Kulmala
S
  Absolut Bacon
Division 4B
252
Jake Kulstad
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
255
GREGG KUREK
S
  Swarm-2-Cascade
NHA Games
257
RYAN KYLE
S
  Breakers
Division 3C



View this page in printer friendly format.


GSHL Events
No Games Scheduled

40+ League
No Games Scheduled

Division 1
No Games Scheduled

Division 2
No Games Scheduled

Division 3A
No Games Scheduled

Division 3B
No Games Scheduled

Division 3C
No Games Scheduled

Division 4A
No Games Scheduled

Division 4B
No Games Scheduled

Division 4C
No Games Scheduled

Division 5A
No Games Scheduled

Division 5B
at
7:05 PM  -   KVIC

Division 5C
No Games Scheduled

Division 6A
at
5:40 PM  -   KVIC

Division 6B
at
7:30 PM  -   EVT COMM

Division 6C
at
6:15 PM  -   OVA

Division 6D
at
7:45 PM  -   OVA

Division 7
at
4:45 PM  -   OVA

Division 8
at
4:15 PM  -   KVIC

Captains Games
No Games Scheduled

Click Here for more Information.

| Home | 2019 Summer Playoffs | About GSHL | Learn: Join the League | Learn: Game Formats | Register/Pay Dues (Dash) | New Player Application | Great Puckeroo Roundup | New Team Application | Learn to Skate/Play | 40+ Draft League | Sprinker Draft League | Evaluation Skates | League Practices | GSHL Guidelines & Rules | Pro Shops & Equipment | Coaching & Lessons | Playing Arenas | Player Search | Player Suspensions | FAQ | Social Media | Contact GSHL | Team Resources |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and Greater Seattle Hockey League
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software