Thursday, February 21, 2019
» Home

» About GSHL

» Learn: Join the League

» Learn: Game Formats

» Register/Pay (Dash)

» New Player Application

» New Team Application

» Learn to Play Hockey

» Evaluation Skates

» League Practices

» Guidelines & Supp. Rules

» Pro Shops & Equipment

» Coaching & Lessons

» Playing Arenas

» Player Search

» Player Suspensions

» FAQ

» Social Media

» Contact GSHL

» Team Resources

Click Here for more Information.

 
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Philip D"Arcangelo
S
Icemen 4A   Icemen 4A
Division 4A
5
Keith Dahlman
S
Amazon   Amazon
Division 3C
6
Arus Dailide
S
Sabercats   Sabercats
Division 3B
7
MONNY DAKE
S
  Coppernails-Cascade
NHA Games
9
Bill Dallman
S
TFKA Pussycats   TFKA Pussycats
Division 6A
11
Will Dallman
G
Birrds   Birrds
Division 6B
12
Will Dallman
G
CXC   CXC
Division 5B
13
WILL DALLMAN
G
TFKA Pussycats   TFKA Pussycats
Division 6A
14
Will Dallman
G
TFKA Pussycats   TFKA Pussycats
Division 6A
15
Shannon Dallyn
S
Amazon   Amazon
Division 3C
16
Mike Damon
S
Vandals 4B   Vandals 4B
Division 4B
20
JASON DANDINO
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
21
Joseph Dane
S
Dumb Pucks   Dumb Pucks
Division 6D
22
Jason Danforth
S
  ESB-Cascade
NHA Games
25
Tyler Daniel
S
  Iceotopes
Division 4C
26
Katie Danto
S
  Ironmen
Division 4C
27
Randy Darby
S
All Blacks   All Blacks
Division 6D
29
Randy Darby
S
CXC   CXC
Division 5B
30
Nasser Dassi
S
  Wolverines-Cascade
NHA Games
33
Nate Davern
S
  Crazy Horse-Cascade
NHA Games
34
Ben Davids
G
Fossils   Fossils
Division 4B
35
Ben Davids
G
Maple Bars   Maple Bars
Division 4A
36
BEN  DAVIDS
G
Highlanders   Highlanders
Division 5A
37
BEN DAVIDS
G
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
38
BEN DAVIDS
G
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 4C
39
BEN DAVIDS
G
Wolves   Wolves
Division 3C
40
BEN  DAVIDS
G
  Ironmen
Division 4C
42
Ben Davids
G
  Monarchs 5B
Division 5B
44
Ben Davids
G
  Captains Game 2 Home
Captains Games
45
Ben Davids
G
  Captains Game 2 Away
Captains Games
46
Ben Davids
G
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
47
Jordan Davidson
S
Rhinos   Rhinos
Division 3B
48
Trevor Davidson
S
Squids   Squids
Division 6B
54
Jackson Davis
S
Fighting Mongooses   Fighting Mongooses
Division 7
55
Jackson Davis
S
Trash Pandas 7   Trash Pandas 7
Division 7
57
Joseph  Davis
G
Rhinos   Rhinos
Division 3B
58
Josh Davis
S
Letterkenny Irish 7   Letterkenny Irish 7
Division 7
59
Richard Davis
S
Squids   Squids
Division 6B
60
Tyler Davison
S
  Black Sheep-Cascade
NHA Games
63
JUSTIN DAY
S
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
64
Justin Day
F
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
65
Steve Day
S
All Blacks   All Blacks
Division 6D
66
Steve Day
S
Real Bacon   Real Bacon
Division 6B
67
STEVE DAY
S
  Mud & Jokes
Inactive Teams
69
CARL DE MARCKEN
S
Birrds   Birrds
Division 6B
71
Carl de Marcken
S
CXC   CXC
Division 5B
72
Carl De Marcken
S
  Jackals
Inactive Teams
74
TAM DE SA
S
  Shockers-Cascade
NHA Games
75
Michael de Souza
G
BLU Bombers   BLU Bombers
Division 6C
76
Mike de Souza
G
  Jackals
Inactive Teams
77
Chris  Deacon
S
Mustangs 1   Mustangs 1
Division 1
80
Jonathan Dean
S
  Indians-Cascade
NHA Games
84
Chris  Dearie
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
87
Chris Dearie
S
  Vipers 3c
Division 3C
89
Christopher Dearie
S
  Renegades
Division 3C
90
CHASE DECKER
S
  The Brigade
Division 1
92
Tom Deckers
S
  Kelly Days-Cascade
NHA Games
94
Sunny Dee
S
CXC   CXC
Division 5B
97
Andrew DeFlorio
S
GLY Construction   GLY Construction
Division 3A
98
Guy DeFlorio
S
All Blacks   All Blacks
Division 6D
101
Dan Degginger
S
Kokanees   Kokanees
Division 5A
102
Yonina Dekeyser
S
Fighting Mongooses   Fighting Mongooses
Division 7
103
Mi La Delaney
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
110
Joshua Demetrescu
S
  Isotopes-Cascade
NHA Games
111
Rich Demoors
G
Black Katz   Black Katz
Division 5A
112
RICH DEMOORS
S
  Indians-Cascade
NHA Games
113
RICH DEMOORS
G
  Screwed-Cascade
NHA Games
114
IAN DENEEN
S
Kokanees   Kokanees
Division 5A
115
Rich Denison
S
Monarchs 7   Monarchs 7
Division 7
116
Trevor Denison
S
Letterkenny Irish 5B   Letterkenny Irish 5B
Division 5B
117
Alli Dennet
S
  Mud & Jokes
Inactive Teams
118
Alli Dennett
S
Mudflaps   Mudflaps
Division 6C
120
SETH DENNIS
S
  Absolut Bacon
Division 4B
122
Dave DePartee
S
Trash Pandas 7   Trash Pandas 7
Division 7
123
ADAM DERAY
S
Rhinos   Rhinos
Division 3B
127
Adam Derry
S
  Tigers-Cascade
NHA Games
128
Mike DeSouza
G
Mudflaps   Mudflaps
Division 6C
129
Alex Devella
S
Concur   Concur
Division 2
132
Mark Devine
S
  Black Sheep-Cascade
NHA Games
133
Jeff Devlin
S
  Ironmen
Division 4C
135
Alex Dewell
S
Mighty Boosh   Mighty Boosh
Division 6B
138
David DeWitt
S
  Gamblers-RHL
NHA Games
140
KHALIL DHANANI
S
Sabercats   Sabercats
Division 3B
141
Khalil Dhanani
S
The Herd   The Herd
Division 3A
142
Khalil Dhanani
G
The Herd   The Herd
Division 3A
143
Khalil Dhanani
  Fighting Saints-Cascade
NHA Games
144
Rahul Dhar
S
Jokres   Jokres
Division 6B
145
Rahul Dhar
9Manager
All Blacks   All Blacks
Division 6D
146
Rahul Dhar
S
Warriors HC   Warriors HC
Inactive Teams
148
BOBBY DICK
S
Mighty Boosh   Mighty Boosh
Division 6B
149
Benny Dickinson
S
Growlers 6B   Growlers 6B
Division 6B
150
Eric Dies
S
  Coppernails-Cascade
NHA Games
151
Kevin Dietrich
S
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 4C
152
Kevin Dietrich
S
CXC   CXC
Division 5B
153
Kevin Dietrich
S
  Captains Game 2 Home
Captains Games
155
Roger DiFillipo
S
  Black Sheep-Cascade
NHA Games
162
Tri Dinh
S
  Crazy Horse-Cascade
NHA Games
163
JOEL DION
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
167
Ryan Diraimo
S
GLY Construction   GLY Construction
Division 3A
169
DARRIN DISHNEAU
G
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
171
Mark Dobrucki
G
Squids   Squids
Division 6B
173
MARK DOBRUCKI
G
Real Bacon   Real Bacon
Division 6B
178
Patrick Dodson
S
  Absolut Bacon
Division 4B
179
Patrick Dodson
S
BSOD 4C   BSOD 4C
Division 4C
180
Gage Doehlert
S
Kokanees   Kokanees
Division 5A
184
Mike Doersam
S
  Moorningwood Academy-Cascade
NHA Games
185
Tony Doerson
S
  Lumberjacks-Cascade
NHA Games
189
Kevin Donahue
S
  Bullets-Cascade
NHA Games
190
Mike Donahue
S
BSOD 4C   BSOD 4C
Division 4C
191
Robert Donati
S
Iced Awesome   Iced Awesome
Division 6D
192
Molly Doner
S
  NW Stars-Cascade
NHA Games
193
Doug Donnellan
S
Lumberjacks   Lumberjacks
Division 5A
196
Paul Donovan
S
Red Army   Red Army
Division 4C
197
Tate Doolittle
S
  Tigers-Cascade
NHA Games
200
Kevin Dorner
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
205
Adam Doucette
G
  Jackals
Inactive Teams
206
Adam Doucette
G
Growlers 6B   Growlers 6B
Division 6B
207
Danny Dougan
S
The Herd   The Herd
Division 3A
209
FNU DOUGAN
G
  North Highland-Cascade
NHA Games
210
DUSTIN DOUGLAS
S
TFKA Pussycats   TFKA Pussycats
Division 6A
212
Shaughn Douglas
G
  Ironmen
Division 4C
214
Shaunessy Douglas
G
Steelhead   Steelhead
Division 4A
216
HOBIE DOUGLASS
S
  40+ Blue
40+Winter 2019
218
Bill Dow
S
Thrashers   Thrashers
Division 6B
219
Chris Doyle
S
  Iceotopes
Division 4C
221
NICK DOYLE
S
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
222
NICK DOYLE
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
223
Nick Doyle
S
  Monarchs 5B
Division 5B
224
DAN DRAKE
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
226
SOMEONE DREON
S
  Wolverines-Cascade
NHA Games
227
Ben Driver
  Top Shelf
Division 2
230
Chris Dubois
S
  Tornados
Division 4A
234
Tatiana Dudley
S
Vandals 6D   Vandals 6D
Division 6D
238
Brandon Dully
S
  Crazy Horse-Cascade
NHA Games
239
TOM DUMONT
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
240
MIKE DUNAHOE
S
Vikings   Vikings
Division 2
241
Dean Dunlop
S
  Lumberjacks-Cascade
NHA Games
244
JD Dunn
S
  Cougs IR
Division 2
247
Ryan Dunne
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
249
Pat Dycus
S
Mavericks   Mavericks
Division 1
250
Dan Dziadek
S
  Kelly Days-Cascade
NHA Games
251
Nathan Dziewiontkoski
F
Jokres   Jokres
Division 6B
252
Nathan Dziewiontkoski
S
  Mud & Jokes
Inactive Teams
253
Joe Dzurik
S
  The Brigade
Division 1



View this page in printer friendly format.


Division 1
at
7:45 PM  -   SHOW

Division 2
at
9:30 PM  -   KVIC
at
10:15 PM  -   OVA

Division 3A
at
10:55 PM  -   KVIC

Division 3B
at
9:10 PM  -   SHOW
at
9:30 PM  -   KVIC

Division 3C
No Games Scheduled

Division 4A
No Games Scheduled

Division 4B
at
10:55 PM  -   LIC

Division 4C
No Games Scheduled

Division 5A
No Games Scheduled

Division 5B
No Games Scheduled

Division 6A
No Games Scheduled

Division 6B
No Games Scheduled

Division 6C
No Games Scheduled

Division 6D
No Games Scheduled

Division 7
No Games Scheduled

40+Fall 2018
No Games Scheduled

40+Winter 2019
No Games Scheduled

GSHL Events
No Games Scheduled

NHA Games
No Games Scheduled

Captains Games
No Games Scheduled

Click Here for more Information.

| Home | About GSHL | Learn: Join the League | Learn: Game Formats | Register/Pay (Dash) | New Player Application | New Team Application | Learn to Play Hockey | Evaluation Skates | League Practices | Guidelines & Supp. Rules | Pro Shops & Equipment | Coaching & Lessons | Playing Arenas | Player Search | Player Suspensions | FAQ | Social Media | Contact GSHL | Team Resources |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and Greater Seattle Hockey League
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software