Sunday, August 25, 2019
» Home

» 2019 Summer Playoffs

» About GSHL

» Learn: Join the League

» Learn: Game Formats

» Register/Pay Dues (Dash)

» New Player Application

» Great Puckeroo Roundup

» New Team Application

» Learn to Skate/Play

» 40+ Draft League

» Sprinker Draft League

» Evaluation Skates

» League Practices

» GSHL Guidelines & Rules

» Pro Shops & Equipment

» Coaching & Lessons

» Playing Arenas

» Player Search

» Player Suspensions

» FAQ

» Social Media

» Contact GSHL

» Team Resources

Click Here for more Information.

 
Click Here for more Information.
Untitled Document
Search By Name:
Players By Last Name
A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

No
Player Name
Pos
Team
1
Noel Baca
S
  Grizzlies-Cascade
NHA Games
3
Kyle Badeau
S
Concur   Concur
Division 2
4
Kyle Badeau
S
  Wolverines-Cascade
NHA Games
7
Matt Baier
D
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
12
Mike  Bailey
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games
14
Robert Bailey
S
Piranhas   Piranhas
Division 5B
17
Ryan Baines
S
  40+ Grey Fall 18
40+Fall 2018
18
Ryan Baines
S
  40+ Orange
40+Winter 2019
19
Kamal Bajwa
S
Icemen 4A   Icemen 4A
Division 4A
20
Boris Bak
S
  Tigers-Cascade
NHA Games
21
Andrew Baker
S
Letterkenny Irish 7   Letterkenny Irish 7
Division 7
22
Brett Baker
S
Vikings   Vikings
Division 2
24
Bryon Baker
S
Chinooks   Chinooks
Division 3B
25
Bryon Baker
S
  40+ Green Fall 18
40+Fall 2018
26
Bryon Baker
S
  40+ White
40+Winter 2019
28
Mike Baldwin
D
Devil Fish   Devil Fish
Division 4C
29
Mike Baldwin
D
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
30
Doug Ballard
S
Red Army   Red Army
Division 4C
35
Darryl  Barkhouse
D
Devil Fish   Devil Fish
Division 4C
36
Daryl Barkhouse
S
Wolves   Wolves
Division 3C
38
Daryl Barkhouse
S
  Captains Game 2 Home
Captains Games
39
Bob Barkhuff
S
Iced Awesome   Iced Awesome
Division 6D
42
Damian Barlow
S
Night Owls   Night Owls
Division 4A
43
Damian Barlow
G
BSOD 5A   BSOD 5A
Division 5A
44
Damien Barlow
G
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
46
Rob  Barnes
S
Letterkenny Irish 7   Letterkenny Irish 7
Division 7
49
Adam Barr
S
Amazon   Amazon
Division 3C
51
Adam Barr
S
  Isotopes-Cascade
NHA Games
52
Adam Barr
S
  Captains Game 1 Away
Captains Games
56
John Barr
S
  The Brigade
Division 1
57
John  Barr
S
  Captains Game 1 Away
Captains Games
59
Shayne Barrett
S
  Cougs IR
Division 2
60
Josh Barrow
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
61
Cory Bartheid
S
  Shockers-Cascade
NHA Games
62
john bartkiw
S
  North Highland-Cascade
NHA Games
63
john  bartkiw
S
  North Highland-Cascade
NHA Games
64
Jason  Bartlett
S
The Herd   The Herd
Division 3A
65
Matt Bartoces
S
Greasy Weasels   Greasy Weasels
Division 5A
67
Steve Barton
S
Icemen 6B   Icemen 6B
Division 6B
70
Brian Basset
S
Fossils   Fossils
Division 4B
73
Jeff Bathke
S
Real Bacon   Real Bacon
Division 6B
74
Chris Batt
S
Growlers 6B   Growlers 6B
Division 6B
77
Dan Baum
S
  Iceotopes
Division 4C
78
CARLTON BAXTER
S
Wolves   Wolves
Division 3C
82
Nelson Beazley
S
The Herd   The Herd
Division 3A
85
Ryan Beck
S
  Isotopes-Cascade
NHA Games
86
Matt Becker
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
89
Sara Beckstead
S
  Wolverines-Cascade
NHA Games
93
David  Beckwith
S
  Moorningwood Academy-Cascade
NHA Games
96
Gary Beebe
S
Red Army   Red Army
Division 4C
97
Gary Beebe
S
Hackers   Hackers
Division 5B
98
Gary Beebe
S
Leftover Beaver   Leftover Beaver
Inactive Teams
99
Gary Beebe
S
  Captains Game 2 Home
Captains Games
100
Kris Beede
S
  NW Stars-Cascade
NHA Games
101
CARLOS BEGUEIRO
S
  Swarm-2-Cascade
NHA Games
102
Daniel Beirne
S
  Dead Rabbits
Division 4C
105
Mark Bejsak
S
  Vipers 3c
Division 3C
108
John Bell
G
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
111
Jon Bell
G
Ice Lagers   Ice Lagers
Division 6A
113
Ronny Bell
F
Piranhas   Piranhas
Division 5B
114
Denis Bellavance
S
Amazon   Amazon
Division 3C
116
Denis Bellavance
S
  Lumberjacks-Cascade
NHA Games
117
John Bellizia
S
Iced Awesome   Iced Awesome
Division 6D
121
Jim Benante
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
123
Shelley Benante
S
All Blacks   All Blacks
Division 6D
124
Shelly Benante
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
127
TANNER BENGEN
S
  Swarm-2-Cascade
NHA Games
133
Kyle Bennett
S
Rhinos   Rhinos
Division 3B
138
Brett Berbidge
S
  NW Stars-Cascade
NHA Games
140
Dan Berdel
S
  Kelly Days-Cascade
NHA Games
143
Jason Berg
S
  Isotopes-Cascade
NHA Games
145
Michele Berg
G
Real Bacon   Real Bacon
Division 6B
146
Ryan Berg
G
  Isotopes-Cascade
NHA Games
147
Ryan  Berg
G
  Kelly Days-Cascade
NHA Games
150
Ted Bergstrom
S
Wolves   Wolves
Division 3C
154
Scott Bernitt
S
  Black Sheep-Cascade
NHA Games
155
Barclay Berry
G
  Grizzlies-Cascade
NHA Games
156
Jonathan Berry
S
  Tacoma Mavericks
NHA Games
158
Drew Bessinger
S
Amazon   Amazon
Division 3C
161
JACOB BETTIS
G
Fossils   Fossils
Division 4B
162
Jacob Bettis
G
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
163
CD Bevers
S
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
164
CD Bevers
G
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
166
Clinton-Dale (CD) Bevers
S
Vandals 6D   Vandals 6D
Division 6D
168
Mary Bhuthimethee
S
Highlanders   Highlanders
Division 5A
170
Barclay Bicksler
S
  Ironmen
Division 4C
171
Nicholaus Biela
G
Vandals 4B   Vandals 4B
Division 4B
172
Nicholaus Biela
S
Vandals 4B   Vandals 4B
Division 4B
174
Paul Bifford
S
The Herd   The Herd
Division 3A
176
Michael Biggs
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
178
Mike Biggs
S
  Vipers 3c
Division 3C
181
Anton Bird
S
Birrds   Birrds
Division 6B
186
Mike Bishop
S
Red Raiders   Red Raiders
Division 6C
187
Robbie Bisset
S
  ESB-Cascade
NHA Games
188
Brian Bitnas
S
Flying Monkeys   Flying Monkeys
Division 7
191
Scott Bjella
S
  Crazy Horse-Cascade
NHA Games
192
Andrew Black
S
Night Owls   Night Owls
Division 4A
193
Andrew Black
S
Chinooks   Chinooks
Division 3B
194
ANDREW BLACK
S
  Bullets-Cascade
NHA Games
201
Rick Black
G
  Jackals
Inactive Teams
202
Joe Blackbird
S
Greasy Weasels   Greasy Weasels
Division 5A
203
Joe Blackbird
S
CXC   CXC
Division 5B
204
Devin Blais
S
TFKA Pussycats   TFKA Pussycats
Division 6A
205
Joseph Blakely
S
Icemen 4A   Icemen 4A
Division 4A
206
Maike Blakely
S
  Isotopes-Cascade
NHA Games
207
Reiner Blanco
S
Fighting Mongooses   Fighting Mongooses
Division 7
208
Reiner Blanco
S
Trash Pandas 7   Trash Pandas 7
Division 7
210
William Blohm
S
Letterkenny Irish 5B   Letterkenny Irish 5B
Division 5B
211
Peter Blomgren
S
Jokres   Jokres
Division 6B
219
William Blood
S
  Tacoma Mavericks
NHA Games
220
Andrew Bock
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
224
DEREK BOHN
G
  Ironmen
Division 4C
225
Derek Bohn
S
  Moorningwood Academy-Cascade
NHA Games
226
DEREK BOHN
G
  Coppernails-Cascade
NHA Games
227
Charlie Boiser
G
Icemen 4A   Icemen 4A
Division 4A
229
CHARLIE BOISNER
G
Icemen 6B   Icemen 6B
Division 6B
231
Marcin Bojanczyk
S
  Monarchs 5B
Division 5B
232
Chris Boldman
S
Rebels   Rebels
Division 6C
236
Misha Bolotski
S
CXC   CXC
Division 5B
240
Colin Boomars
S
Mudflaps   Mudflaps
Division 6C
241
Jeremy Boore
S
LLUA   LLUA
Division 3A
242
Jeremy Boore
S
  Lumberjacks-Cascade
NHA Games
245
Alex Borromeo
S
Growlers 6D   Growlers 6D
Division 6D
246
Alexander Borromeo
S
Leftover Beaver   Leftover Beaver
Inactive Teams
247
Alexander Borromeo
S
Growlers 6B   Growlers 6B
Division 6B
252
Mitch Bosse
S
Fossils   Fossils
Division 4B
255
Mitch Bosse
S
  40+ Orange
40+Winter 2019
256
Sarah Boston
S
All Blacks   All Blacks
Division 6D
261
Brad Boswell
S
  Absolut Bacon
Division 4B
262
Pete Bouchard
F
Concur   Concur
Division 2
263
Pete Boucharf
S
  Captains Game 1 Away
Captains Games
264
Guillaume Bouffard
S
Concur   Concur
Division 2
265
Braydon Bourne
F
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
268
Stephen Bourne
S
  40+ Blue
40+Winter 2019
269
Steven Bourne
S
  40+ Grey Fall 18
40+Fall 2018
272
Brandon Bowman
S
BSOD 5A   BSOD 5A
Division 5A
273
Brandon Bowman
S
BSOD 4C   BSOD 4C
Division 4C
275
Jonathon Bowyer
D
Devil Fish   Devil Fish
Division 4C
279
Barney Boyd
S
  40+ Green Fall 18
40+Fall 2018
280
Barney Boyd
S
  40+ Green
40+Winter 2019
282
Scott Boyd
S
GLY Construction   GLY Construction
Division 3A
284
DUSTIN BOYLE
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
286
DUSTIN BOYLE
S
  Vipers 3c
Division 3C
287
Jeremy Boyle
S
Rebels   Rebels
Division 6C
288
Jeremy Boyle
S
Letterkenny Irish 5B   Letterkenny Irish 5B
Division 5B
291
Jeff Bozak
S
Black Katz   Black Katz
Division 5A
293
James Braack
S
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
298
Shawn Bradley
S
Mighty Boosh   Mighty Boosh
Division 6B
299
Jeremy Bradshaw
F
Trash Pandas 6A   Trash Pandas 6A
Division 6A
300
Angela Bradstad
S
  Kelly Days-Cascade
NHA Games
301
Chris Brady
S
Shockers   Shockers
Division 3A
302
CHRIS BRADY
S
Mustangs 1   Mustangs 1
Division 1
303
Jim Brady
S
Chinooks   Chinooks
Division 3B
304
Kyle Brady
S
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
305
Ryan Brady
All Blacks   All Blacks
Division 6D
307
Ben Brandsen
S
Mavericks   Mavericks
Division 1
309
Robbie Branom
G
Sabercats   Sabercats
Division 3B
310
Robby Branom
G
Puck Buddies   Puck Buddies
Division 3B
311
ROBBY BRANOM
G
  Fighting Saints-Cascade
NHA Games
312
SHANN BRASSFIELD
S
  Ironmen
Division 4C
313
Shawn Brassfield
S
Fossils   Fossils
Division 4B
315
Rob Brazer
S
Thrashers   Thrashers
Division 6B
316
Garrits Breda
S
  NW Stars-Cascade
NHA Games
320
Jack Breese
S
  40+ Green Fall 18
40+Fall 2018
321
Jack Breese
S
  40+ Black
40+Winter 2019
322
Jack Breese
S
  40+ Green
40+Winter 2019
323
MIKE BRENCKLE
S
  Swarm-2-Cascade
NHA Games
324
Henry Brenniman
S
Birrds   Birrds
Division 6B
325
CARL BRETTMANN
S
  North Highland-Cascade
NHA Games
326
Steve Brewalt
S
  Tacoma Mavericks
NHA Games
327
Bill Brickman
S
Leftover Beaver   Leftover Beaver
Inactive Teams
328
Chris Bridwell
S
Maple Bars   Maple Bars
Division 4A
329
Chris Bridwell
S
  Chiefs-Cascade
NHA Games
330
Chris Bridwell
S
  Renegades
Division 3C
331
Chris Bridwell (Inactive)
S
Vandals 4B   Vandals 4B
Division 4B
332
Matthew Brigante
S
Dumb Pucks   Dumb Pucks
Division 6D
333
RYAN BRIGANTE
S
Monarchs 4B   Monarchs 4B
Division 4B
334
Josh Brincko
S
Daisy Cutters   Daisy Cutters
Division 5A
338
Scott Britt
G
Red Army   Red Army
Division 4C
340
Craig Britten
S
Wolves   Wolves
Division 3C
352
Chris Brooks
S
Icemen 4A   Icemen 4A
Division 4A
353
Kevin Brooks
S
Highlanders   Highlanders
Division 5A
354
Barry Broscovak
G
The Herd   The Herd
Division 3A
355
Barry Broscovak
G
Trash Pandas 6A   Trash Pandas 6A
Division 6A
356
Barry Broscovak
S
Trash Pandas 6A   Trash Pandas 6A
Division 6A
357
Barry Broskovak
G
Thrashers   Thrashers
Division 6B
358
Brandon Brower
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games
360
BARRY  BROWN
S
  The Brigade
Division 1
361
Brandon Brown
S
  Applied Physics Lab-Cascade
NHA Games
362
Dan Brown
S
  Wolverines-Cascade
NHA Games
363
Darren Brown
G
  The Brigade
Division 1
370
MATT BROWN
S
  40+ Black
40+Winter 2019
371
Matt Brown
S
  40+ Blue
40+Winter 2019
372
Beata Brownell
S
  Black Sheep-Cascade
NHA Games
373
Greg Brumann
S
  Breakers
Division 3C
374
Braden Brunnhoelzn
S
  Renegades
Division 3C
378
Kyle Buchanan
S
Rebels   Rebels
Division 6C
379
Kevin Buck
S
  Moorningwood Academy-Cascade
NHA Games
381
Chris Buehler
F
Piranhas   Piranhas
Division 5B
382
Chris Buehler
S
  40+ Orange Fall 18
40+Fall 2018
383
Chris Buehler
S
  40+ Orange
40+Winter 2019
388
Jeff Bulger
S
  NW Stars-Cascade
NHA Games
390
Sam Bull
S
Fossils   Fossils
Division 4B
392
RYAN BUNGER
S
Mustangs 2   Mustangs 2
Division 2
393
SCOTT BURDICK
S
  Swarm-2-Cascade
NHA Games
394
Eric Burger
S
CXC   CXC
Division 5B
395
Eric Burger
F
Trash Pandas 6A   Trash Pandas 6A
Division 6A
396
Cody Burgess
S
  Iceotopes
Division 4C
399
Jared Burgess
S
  Captains Game 2 Away
Captains Games
400
JARED BURGESS
S
  Vipers 3c
Division 3C
401
Jared Burgess
S
  Breakers
Division 3C
402
Devin Burghart
S
Black Katz   Black Katz
Division 5A
403
DEVIN  BURGHART
S
Black Katz   Black Katz
Division 5A
407
Dave Burke
F
Ice Lagers   Ice Lagers
Division 6A
408
Bryan Burlingame
S
Steelhead   Steelhead
Division 4A
409
Tyler Burnett
G
  Chiefs-Cascade
NHA Games
410
Craig Burns
S
  NW Stars-Cascade
NHA Games
415
Stephen Bury
S
Red Army   Red Army
Division 4C
416
John Busby
S
  Chiefs-Cascade
NHA Games
419
Lance Bushore
S
Stingers   Stingers
Division 6C
422
Jim  Buss
S
Monarchs 7   Monarchs 7
Division 7
424
Jim Buss
S
  Captains Game 3 Home
Captains Games
425
Dillon Butenhoff
S
  NW Stars-Cascade
NHA Games
426
Chris Butler
S
Rusty Blades   Rusty Blades
Inactive Teams
428
Marcus Butler
S
Jokres   Jokres
Division 6B
430
Matthew Butler
D
Chinooks   Chinooks
Division 3B
434
Eric Butz
S
  Monarchs 6C
Division 6C
436
Jeff Buzzard
S
Mudflaps   Mudflaps
Division 6C
437
JEFF BUZZARD
S
Jokres   Jokres
Division 6B
438
JEFF BUZZARD
S
Jokres   Jokres
Division 6B
439
Jeff Buzzard
S
  Mud & Jokes
Inactive Teams
440
Matt Bystedt
S
  Black Sheep-Cascade
NHA Games



View this page in printer friendly format.


GSHL Events
No Games Scheduled

40+ League
No Games Scheduled

Division 1
No Games Scheduled

Division 2
No Games Scheduled

Division 3A
No Games Scheduled

Division 3B
No Games Scheduled

Division 3C
No Games Scheduled

Division 4A
No Games Scheduled

Division 4B
No Games Scheduled

Division 4C
No Games Scheduled

Division 5A
No Games Scheduled

Division 5B
at
7:05 PM  -   KVIC

Division 5C
No Games Scheduled

Division 6A
at
5:40 PM  -   KVIC

Division 6B
at
7:30 PM  -   EVT COMM

Division 6C
at
6:15 PM  -   OVA

Division 6D
at
7:45 PM  -   OVA

Division 7
at
4:45 PM  -   OVA

Division 8
at
4:15 PM  -   KVIC

Captains Games
No Games Scheduled

Click Here for more Information.

| Home | 2019 Summer Playoffs | About GSHL | Learn: Join the League | Learn: Game Formats | Register/Pay Dues (Dash) | New Player Application | Great Puckeroo Roundup | New Team Application | Learn to Skate/Play | 40+ Draft League | Sprinker Draft League | Evaluation Skates | League Practices | GSHL Guidelines & Rules | Pro Shops & Equipment | Coaching & Lessons | Playing Arenas | Player Search | Player Suspensions | FAQ | Social Media | Contact GSHL | Team Resources |

All content contained on this website is copyright © 2019 Sportzone Internet Services and Greater Seattle Hockey League
Website Design and Development by Sportzone's Sports League Software